Lekcja anatomii doktora Fae

Zainspirowani klimatem gry fabularnej Changeling: The Lost, osadzonej w świecie The World of Darkness, postanowiliśmy uwiecznić na fotografii postacie z szalonego orszaku odmieńcowych Dworów.

Sesja zdjęciowa odbyła się 30 września 2015 roku na Zamku w Tykocinie.

Zdjęcia wykonała Karolina Toczydłowska - Fotoczek.

Pomysł na kompozycję zaczerpnęliśmy z obrazu Rembrandta van Rijna Lekcja anatomii doktora Tulpa.

„Odmieniec: Zagubieni to gra fabularna wydana przez wydawnictwo White Wolf i osadzona w realiach nowego Świata Mroku. Gracze wcielają się w postacie Odmieńców – ludzi, którzy zostali porwani przez Fae do Arkadii, a następnie stamtąd uciekli. Pobyt w innym świecie zmienił ich jednak na zawsze…”

„Prawdziwi Fae to równie potężne, co okrutne istoty zamieszkujące Arkadię. Ich okrucieństwo wynika nie z wynaturzenia, ale braku empatii. Wiadomym jest, że Prawdziwi Fae porywają ludzi, by wykorzystywać ich do niewolniczych prac, swoich chorych zabaw, czy pseudonaukowych eksperymentów. Zamieszkują oni swoje domeny w Arkadii, gdzie dysponują niemal nieograniczoną mocą. Ich cele i pochodzenie nie są jednak znane. Wydają się istnieć jedynie po to, by dręczyć ludzi. Inne określenia dawane Prawdziwym Fae, to: Fae, szlachta, opiekuni, oraz Inni.”

(Mroczna Wiki)

Dwór Wiosny

Odmieńcy należący do tego dworu rzucają się w wir życia, by zapomnieć o sprawach przykrych i bolesnych. Kierują się swoimi pragnieniami, imprezują, nie stronią od alkoholu i innych używek. Zachowują się jakby porwanie, pobyt w Arkadii, walka o powrót na ziemię, w ogóle nie wywarły na nich wpływu. Taki styl życia jest jednocześnie ich systemem obronnym przed Prawdziwymi Fae. W myśl zasady, że najciemniej pod latarnią, są mniej widoczni dla swych byłych panów, niż ci Odmieńcy którzy kryją się w cieniach i stronią od świata.

Uczuciem powiązanym z tym dworem jest pragnienie. Obojętnie czy jest to głód, pożądanie, chciwość czy łakomstwo, Odmieniec z Dworu Wiosny może czerpać z nich blask.

Dwór Lata

Przystępują do niego Odmieńcy o wojowniczych charakterach, by już od pierwszych chwil przynależności ćwiczyć i przygotowywać się do walki. Nie chodzi jedynie o walkę wręcz czy strzelecką, bo można wśród nich znaleźć prawników, lekarzy, sportowców i wiele innych specjalistów których praca wymaga pokonywaniu trudności lub współzawodnictwa. Głównym celem ćwiczeń jest przygotowywanie do walki ze szlachtą która chce porwać Odmieńców z powrotem do Arkadii.

Gniew jest dla Dworu Lata szczególnym uczuciem. To dzięki oburzeniu, złości, dzikiej furii, mogą oni pozyskiwać blask.

Dwór Jesieni

Dwór Jesieni jest zafascynowany mocą i niezwykłością jaką niesie ze sobą bycie odmieńcem. Uważają oni, że tylko dzięki poznawaniu Faerie, jej mieszkańców i kontraktów zdoła się zwyciężyć Prawdziwych Fae. Odmieńcy należący do tego dworu kochają magię i wszystko co się z nią wiąże. W głębi serc nawet trochę tęsknią za Arkadią. Studiują więc swoje moce, a także starają się dowiedzieć jak najwięcej o innych istotach nadnaturalnych.

Nadrzędnym uczuciem dla tego dworu jest strach. Często przekłada się to na ich wygląd, dzięki któremu mogą wzbudzać lęk i pozyskiwać blask.

 Dwór Zimy

Jest najbardziej skrytym Dworem, który podpisał pakt z samą Zimą. Jest też najbardziej oschły w stosunkach z innymi i wielu uważa, że zainteresowany jedynie władzą i wpływami jaką mogą zdobyć przez handel przysługami i sekretami innych.

Paranoja i sekrety, to najbardziej pasujące słowa do Dworu Zimy. Jego członkowie unikają nie tyle konfrontacji, co samego kontaktu ze swoimi wrogami. Nie jest to tak, że są tchórzami. Po prostu wolą rozprawić się z przeciwnikiem po cichu. Ich styl bycia i zachowanie, nie pozwala określić ich inaczej niż "ten koleś", "kobieta z sąsiedztwa", "jakiś młodzieniec". Są niepozorni jak tylko się da. Nie ubierają się ekstrawagancko, nie wychylają się przed szereg, nie dają się wyłowić z tłumu. Często mają po kilka schronień, lub domów, by nie zostawać w jednym miejscu i być rozpoznawanym. Rozpacz nad własnym losem sprawia, że najważniejszym uczuciem w tym dworze jest smutek. Mimo swej ponurej natury, zapewnia im on blask.

One comment on “Lekcja anatomii doktora Fae
  1. Czy będzie kontynułacja?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *