Lekcja anatomii doktora Fae

Zainspirowani klimatem gry fabularnej Changeling: The Lost, osadzonej w świecie The World of Darkness, postanowiliśmy uwiecznić na fotografii postacie z szalonego orszaku odmieńcowych Dworów.

Sesja zdjęciowa odbyła się 30 września 2015 roku na Zamku w Tykocinie.

Zdjęcia wykonała Karolina Toczydłowska - Fotoczek.

Pomysł na kompozycję zaczerpnęliśmy z obrazu Rembrandta van Rijna Lekcja anatomii doktora Tulpa.

„Odmieniec: Zagubieni to gra fabularna wydana przez wydawnictwo White Wolf i osadzona w realiach nowego Świata Mroku. Gracze wcielają się w postacie Odmieńców – ludzi, którzy zostali porwani przez Fae do Arkadii, a następnie stamtąd uciekli. Pobyt w innym świecie zmienił ich jednak na zawsze…”

„Prawdziwi Fae to równie potężne, co okrutne istoty zamieszkujące Arkadię. Ich okrucieństwo wynika nie z wynaturzenia, ale braku empatii. Wiadomym jest, że Prawdziwi Fae porywają ludzi, by wykorzystywać ich do niewolniczych prac, swoich chorych zabaw, czy pseudonaukowych eksperymentów. Zamieszkują oni swoje domeny w Arkadii, gdzie dysponują niemal nieograniczoną mocą. Ich cele i pochodzenie nie są jednak znane. Wydają się istnieć jedynie po to, by dręczyć ludzi. Inne określenia dawane Prawdziwym Fae, to: Fae, szlachta, opiekuni, oraz Inni.”

(Mroczna Wiki)

Dwór Wiosny

Odmieńcy należący do tego dworu rzucają się w wir życia, by zapomnieć o sprawach przykrych i bolesnych. Kierują się swoimi pragnieniami, imprezują, nie stronią od alkoholu i innych używek. Zachowują się jakby porwanie, pobyt w Arkadii, walka o powrót na ziemię, w ogóle nie wywarły na nich wpływu. Taki styl życia jest jednocześnie ich systemem obronnym przed Prawdziwymi Fae. W myśl zasady, że najciemniej pod latarnią, są mniej widoczni dla swych byłych panów, niż ci Odmieńcy którzy kryją się w cieniach i stronią od świata.

Uczuciem powiązanym z tym dworem jest pragnienie. Obojętnie czy jest to głód, pożądanie, chciwość czy łakomstwo, Odmieniec z Dworu Wiosny może czerpać z nich blask.

Dwór Lata

Przystępują do niego Odmieńcy o wojowniczych charakterach, by już od pierwszych chwil przynależności ćwiczyć i przygotowywać się do walki. Nie chodzi jedynie o walkę wręcz czy strzelecką, bo można wśród nich znaleźć prawników, lekarzy, sportowców i wiele innych specjalistów których praca wymaga pokonywaniu trudności lub współzawodnictwa. Głównym celem ćwiczeń jest przygotowywanie do walki ze szlachtą która chce porwać Odmieńców z powrotem do Arkadii.

Gniew jest dla Dworu Lata szczególnym uczuciem. To dzięki oburzeniu, złości, dzikiej furii, mogą oni pozyskiwać blask.

Dwór Jesieni

Dwór Jesieni jest zafascynowany mocą i niezwykłością jaką niesie ze sobą bycie odmieńcem. Uważają oni, że tylko dzięki poznawaniu Faerie, jej mieszkańców i kontraktów zdoła się zwyciężyć Prawdziwych Fae. Odmieńcy należący do tego dworu kochają magię i wszystko co się z nią wiąże. W głębi serc nawet trochę tęsknią za Arkadią. Studiują więc swoje moce, a także starają się dowiedzieć jak najwięcej o innych istotach nadnaturalnych.

Nadrzędnym uczuciem dla tego dworu jest strach. Często przekłada się to na ich wygląd, dzięki któremu mogą wzbudzać lęk i pozyskiwać blask.

 Dwór Zimy

Jest najbardziej skrytym Dworem, który podpisał pakt z samą Zimą. Jest też najbardziej oschły w stosunkach z innymi i wielu uważa, że zainteresowany jedynie władzą i wpływami jaką mogą zdobyć przez handel przysługami i sekretami innych.

Paranoja i sekrety, to najbardziej pasujące słowa do Dworu Zimy. Jego członkowie unikają nie tyle konfrontacji, co samego kontaktu ze swoimi wrogami. Nie jest to tak, że są tchórzami. Po prostu wolą rozprawić się z przeciwnikiem po cichu. Ich styl bycia i zachowanie, nie pozwala określić ich inaczej niż "ten koleś", "kobieta z sąsiedztwa", "jakiś młodzieniec". Są niepozorni jak tylko się da. Nie ubierają się ekstrawagancko, nie wychylają się przed szereg, nie dają się wyłowić z tłumu. Często mają po kilka schronień, lub domów, by nie zostawać w jednym miejscu i być rozpoznawanym. Rozpacz nad własnym losem sprawia, że najważniejszym uczuciem w tym dworze jest smutek. Mimo swej ponurej natury, zapewnia im on blask.

One comment on “Lekcja anatomii doktora Fae
  1. Czy będzie kontynułacja?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *