Historyczne warsztaty larpowe dla dzieci

14522056_10210531188144507_1131910271_oMości Panie i Panowie, to historia co się zowie!

.

Już 14 października rozpocznie się cykl warsztatów larpowych, zwieńczonych grą na Zamku w Tykocinie, a których współorganizatorami są członkowie naszego klubu. Spotkania warsztatowe poświęcone będą ćwiczeniom improwizacyjnym i aktorskim, uczestnicy zapoznają się z historią Białegostoku, a także zajmą się tworzeniem strojów i projektowaniem charakteryzacji, które wykorzystane zostaną na finałowym larpie.

Zajęcia przeprowadzane są w ramach projektu larpowego dla uczniów klas IV-VI, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z programu grantowego „Patriotyzm Jutra”, którego operatorem jest Muzeum Historii Polski. Partnerem projektu jest Zespół Szkół im. Jana Pawła w Kleosinie. Organizatorem jest Gminna Biblioteka w Juchnowcu Kościelnym.

Osiemnaścioro uczniów ze szkoły w Kleosinie regularnie uczestniczy w zajęciach edukacyjnych dotyczących wybranych zagadnień historycznych.

Patronat medialny nad projektem sprawują: Gazeta Współczesna, Kurier Poranny oraz Wrota Podlasia – Portal Informacyjny Województwa Podlaskiego.

Fotograficzną obsługą projektu zajmuje się eMKa studio.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *