Previous Occupants

previous-occupants 16 lutego 2018 r., Hary Pub, ul. Warszawska 29, Białystok.

Czas gry: 2 h
Liczba postaci: 4
Liczba uczestników: bez ograniczeń
Wstęp wolny.

Autorzy: Frederik Berg i Tobias Wrigstad

Niewielki, duszny pokoik amerykańskiego motelu. Zatrzymali się tam na jedną noc. Już długo są małżeństwem – czasem to jedno, to drugie myśli sobie, że już zdecydowanie za długo. Zakurzone ramiona wiatraka powoli mielą gorące powietrze, parujące emocje, unoszące się niewypowiedziane złości i urazy. Ściany pokoju przysłuchują się nerwowej rozmowie. Milcząco przypatrują się następującej tragedii.

Ten sam pokoik, ten sam motel, kilkanaście lat później. Zatrzymali się tu na jedną noc. Pobrali się całkiem niedawno i wciąż upojeni są miłością, i szczęściem. Ściany pokoju nasłuchują ich pełnych namiętności szeptów.

Duchy z przeszłości również obserwują ich z uwagą. Ale nie zamierzają milczeć.

 

„Poprzedni mieszkańcy” to scenariusz utrzymany w konwencji horroru, snujący opowieść o zaufaniu, zazdrości i pożądaniu. Akcja rozgrywa się we współczesności, przedstawia równolegle dwie historie: z teraźniejszości i z przeszłości. To, co je łączy, to miejsce akcji. W pewnym momencie opowieści podział czasu stopniowo zanika, a losy bohaterów jednej historii zaczynają wpływać na wydarzenia z drugiej.

„Poprzedni mieszkańcy” to gra, której forma nazywana jest jeepformem. Dopuszcza ona obecność widowni i nie narzuca liczby uczestników, ponieważ w kolejnych scenach w te same postacie mogą wcielać się różni gracze. Jeepform zakłada jawność scenariusza oraz skupia się na opowiedzeniu i dopełnieniu przedstawionej historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *