ArtEast Larp Festival

 

ArtEast Larp Festival jest czerwcową imprezą poświęconą grom fabularnym, mającą na celu promocję larp10937702_10152494546311152_800814577_n — копия (3)ów jako atrakcyjnej formy spędzania czasu wolnego.

ArtEast trwa dwa dni: podczas pierwszego można wziąć udział w krótkich larpach i warsztatach tematycznych, które odbywają się tradycyjnie w budynku Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku. Drugiego dnia przenosimy się na Zamek w Tykocinie, gdzie rozgrywamy akcję Gry Głównej – całodniowego larpa, stanowiącego główny punkt programu festiwalu.

.

.

  • Pierwsza gra na Zamku w Tykocinie odbyła się w 2013 roku. Był to steampunkowy larp Liga Niezwykłych Dam i Dżentelmenów, podczas którego uczestnicy wcielili się w role znanych postaci historycznych i literackich, głównie z przełomu XIX i XX wieku.

 

  • W 2014 roku odbył się larp Angele Dei, inspirowany mitami i legendami hebrajskimi. Gracze wcielili się w postacie aniołów i demonów, które zebrały się w celu rozwikłania mistycznej tajemnicy.

 

  • W roku 2015 odbyła się Gra Główna Cień na Arenie, larp osadzony w uniwersum znanego z gry fabularnej Monastyr, przedstawiającej odbicie naszego XVII wieku, przyobleczonego w konwencję dark fantasy.

 

  • W 2016 roku swoją premierę miał larp Dwory Gedymium, zrealizowany w konwencji urban fantasy. Gracze wcielali się w postacie potężnych istot znanych z popularnych baśni i legend, które za kulisami rządzą współczesnym światem.

 

  • Gra główna 2017, zatytułowana Angst 1914, była larpem historycznym w klimacie grozy i horroru, nawiązującym do prozy H. P. Lovecrafta.

 

Przejdź na stronę festiwalu