Gra o Noc

Scenariusz: Marlena Bigosińska, Agata Godun, Marta Godun, Paulina Nowis

Pomoc merytoryczna: Grzegorz Bereszczuk

Chamberlarp, gamizm, urban fantasy.

Premiera: 31 października 2014 r.

 

LARP_fb_2

.

Białystok, jakiego nie znacie…

Życie w Białymstoku toczy się stałym rytmem. Ludzie idą do pracy, robią codzienne zakupy, wieczorami bawią się w klubach, lub idą do kina. Jednak niektórzy mieszkańcy miasta oddają się też innym zajęciom… Jak dobrze znasz swojego sąsiada? Wiesz, że pracuje w aptece, ale czy domyślasz się, dlaczego znika każdej pełni? Czy spodziewałeś się, że nauczycielka twojego dziecka wieczorami zwykła pijać lampkę wytrawnej B RH-, schłodzonej, nie mieszanej? Uważaj też na kontrolera w komunikacji miejskiej. Za brak biletu otrzymasz nie tylko mandat, ale i nieprzyjemną w skutkach klątwę.

7582_731869026888403_8203956921110137908_n

Halloween – Święto Duchów

Oto Białystok, jakiego nie zna większość  ludzi. Mieszkają tu niesamowite, fantastyczne istoty, tworzące własną, ukrytą społeczność. Halloween jest ich świętem, jedyną nocą w roku, kiedy mogą przybrać swą prawdziwą postać, nałożyć tradycyjne stroje i bawić się z całą swobodą, nie zwracając na siebie uwagi w tłumie przebierańców.

Noc z 31 października na 1 listopada jest niesamowita. Granice pomiędzy światami zacierają się. Powietrze trzeszczy i wibruje od magii, wprawiając w stan podniecenia i upojenia. W tym czasie łatwo zapomnieć o konieczności ukrywania się, o rozsądku, o obowiązkach… Kły same się wysuwają, zaklęcie niemal samo wymyka się z palców… To jest czas, kiedy każdy chce się bawić, chce szaleć, chce dać upust swojej naturze.

10696195_731869120221727_8370943354071997318_n

Gra o Noc

Corocznym zwyczajem są też zawody, zwane Grą o Noc.  Są one pamiątką po dawnych czasach, kiedy pomiędzy rasami toczyły się krwawe i wyniszczające wojny. Teraz wszyscy żyją w spokojnych i szczęśliwych czasach, a zawody są formą przyjacielskiej rywalizacji. Każdy może wziąć w nich udział. Zgłoszeni zawodnicy zostaną podzieleni na osiem czteroosobowych drużyn i korzystając z dobrodziejstw ludzkiej technologii rozrywkowej, przystąpią do eliminacji.

Fantastyczni mieszkańcy Białegostoku, a także goście z innych miast zbierają się w Exp Barze, by wspólnie bawić się w halloweenową noc bez konieczności zachowywania incognito. Tu każdy może być wreszcie sobą!