Koty Marcowe

Scenariusz: Agata Godun

Chamberlarp, gamizm, immersja, baśń.

Fotografie: Joanna Rafalska

Premiera:  Białystok, 18 marca 2014 r.

II edycja: Wisła Wielka, sierpień 2014, podczas konwentu Livecon, organizowanego przez Stowarzyszenie Liveform.

III edycja: Lublin, 8 listopada 2014, w ramach Festiwalu Fantastyki Falkon.

.

Larp utrzymany w konwencji fantasy. Gracze wcielają się w postacie kotów znanych z historii bądź literatury.

aDSC_5878

To jest opowieść o kotach. Cicho wymruczana gawędach o żółtych ślepiach i ostrych pazurach. To opowieść o łowach i krwawych bojach. To rozkoszna pieśń o nocnych, tajemnych romansach.

Cicho, bezszelestnie przemykają koty przez Zasłonę, biegną korytarzami Pomiędzy, odwiedzają światy duchów i demonów. Czujnie obserwują wszystkie przejścia. Koty są strażnikami. Nie pozwalają, by demony i upiory przeniknęły do świata ludzi. Są  gotowe bronić naszego domu – ich domu – przed potwornymi zastępami. Wojna o świat ludzi trwa od zawsze, wszczynana raz za razem przy każdym zachodzie słońca.

Nie tylko koty krwawią w tym boju. U ich boku trwają sowy, arystokratyczni mordercy z przestworzy, oraz pająki, szaleni asasyni. Te trzy gatunki były niewzruszonym murem, odgradzającym spokojną codzienność od nienasyconego chaosu.

Nagle, po kilku tysiącach lat, mur zaczął się kruszyć. Nawałnica demonów przybrała na sile, a ludzkość zapomniała o kaplicach i świątyniach, w których posągi kocich, sowich i pajęczych bogów już dawno rozsypały się w pył. Zwątpienie nieubłaganie ogarniało strażników. Tę chwilę wykorzystali władcy piekieł. Trzy poselstwa wysłane zostały kolejno na każdy dwór strażniczy. Każde z nich niosło te same słowa:

“Dlaczego bronicie ludzkości, która o was zapomniała, bracia i siostry? Przestańcie przelewać krew w ich imieniu, a już nigdy żadne z was nie ucierpi. Nie chcemy z wami walczyć. Jesteśmy do siebie podobni, my, nocni łowcy. Kimże są dla was istoty z prochu i gliny?”

Wysłuchała tych słów bogini Atena, a wraz z nią wszystkie sowy. I słowa demonów zostały przyjęte.

Wysłuchał tych słów bóg Anansi, a wraz z nim wszystkie pająki. I poselstwo demonów odprawione zostało z niczym.

Wysłuchała tych słów bogini Bast, a wraz z nią wszystkie koty. Ale decyzja nie została jeszcze podjęta.

.

Fotorelacja 18.03.2015
Joanna Rafalska

« 1 z 4 »