Projekt Larpstok

1

Fot.: Karolina Toczydłowska; Miejsce: Kawiarnia Lalek

.

Masz bogatą wyobraźnię? Ciągnie Cię na scenę? Lubisz poznawanie i tworzenie ciekawych historii, w których możesz brać udział? A może słyszsz o tym po raz pierwszy, ale czujesz jak rośnie Twoje zainteresowanie?

ŻYWIA Białostocki Klub LARPowy zaprasza Cię serdecznie na nowy sezon „Projektu Larpstok”!

Czym jest „Projekt Larpstok”?
To rozpoczęta w styczniu 2015 seria cyklicznych spotkań w ramach których BKL „Żywia” organizuje warsztaty, ćwiczenia, prelekcje i krótkie formy larpowe/improwizacyjne. Spotkania są darmowe i otwarte.
W tym sezonie będziemy spotykać się raz – dwa razy w miesiącu, głównie w weekendy.

Podłoże projektu dotyczy głównie larpów*, ale podczas Larpstoku będzie można dowiedzieć się również więcej o tworzeniu fabuł i scenariuszy, trenowaniu kreatywności, podstawach aktorstwa czy makijażu i tworzeniu strojów. Dodatkowo będziemy również mówić o grach fabularnych i prowadzić scenariusze w różnych systemach RPG.

Powtórzymy kilka warsztatów z poprzednich sezonów dając możliwość uczestnictwa osobom, którym nie udało się skorzystać z nich za pierwszym razem, pozostali będą za to mogli pokazać czego się nauczyli i podszlifować swoje umiejętności.
Będzie też sporo nowych materiałów, tematów i informacji. Planujemy również zapraszanie gości: specjalistów i trenerów z całej Polski, którzy przygotują naszym uczestnikom wyjątkowe atrakcje.

Na najbliższym, otwierającym spotkaniu opowiemy trochę o projekcie i samym klubie, ale przede wszystkim skupimy się na ćwiczeniach i warsztatach improwizacji scenicznej.
Scenki dłuższe i krótsze, komediowe i dramatyczne, wyzwania oraz przerywniki i rozgrzewki. Gry znane z „Whose Line Is It Anyway” oraz całkiem nowe sposoby na ćwiczenie improv! Sporo ruchu, sporo śmiechu, sporo akcji i sporo okazji do wyjścia poza swoją strefę komfortu! :)

Czas i miejsce:

Czas: 18:30, Osiemnasta trzydzieści, w pół do siódmej, 6.30 P.M.
16.12. 2016

Miejsce: Wydział Historyczno-Socjologiczny UwB, plac Uniwersytecki 1, 15-403 Białystok
Sala 47
Zbieramy się na parterze, na korytarzu.

Wstęp:

Wolny i otwarty! Co to znaczy? Że jest całkowicie za darmo! Musisz tylko przyjść i nie być niemiłą osobą. Do tego możesz ze sobą wziąć kogokolwiek zechcesz! Nie musisz znać się na larpach, ani wiedzieć czym są – wyjaśnimy!

Serdecznie zapraszamy !

*LARP – aktywność na pograniczu gry i sztuki, podczas której uczestnicy wspólnie tworzą i przeżywają opowieść, odgrywając role podobnie do improwizowanego teatru. Akcja larpa może być osadzona zarówno w świecie rzeczywistym, jak i fikcyjnym.