W śnieżną, mroczną noc…

Scenariusz: Hubert Sosnowski

Chamberlarp, immersja, gamizm, kryminał z elementami horroru.

Premiera: Białystok, 15 grudnia 2013 r.

II edycja: Przywidz, 25 kwietnia 2014 r. V SPOT-kanie z larpami, organizowane przez Klub Fantastyki Zardzewiały Topór.

III edycja: Gliśno Wielkie, 28 czerwca 2014 r. Konwent Hardkon Z, organizowany przez Stowarzyszenie Twórców Gier FUNREAL.

IV edycja: Lublin, 8 listopada 2014, w ramach Festiwalu Fantastyki Falkon.

Stany Zjednoczone, początek lat ’90. Niedaleko parafii w prowincjonalnym miasteczku zostaje zamordowany chłopak działający przy kościele. Zbrodnia wstrząsa okoliczną społecznością. Z powodu braku racjonalnych dowodów śledztwo jest bliskie umorzeniu, jednak pewne przesłanki powodują, że przypadkiem zainteresowała się para agentów FBI, specjalizująca się w sprawach wykraczających poza ludzkie pojęcie. W zjawiskach paranormalnych. Przybywają do miasteczka w grudniową noc, po wyczerpującym wyścigu z nadciągającą śnieżycą, która najprawdopodobniej odetnie parafię od reszty świata. Na domiar złego na miejscu czekają już znani funkcjonariusze z Departamentu Obrony. Śledztwo najwyraźniej wykracza poza ramy typowych niebezpieczeństw…

Relacje uczestników:

Duszna, przytłaczająca atmosfera pozornie świętego miejsca, z którego nie można wyjść a w którym każdy ma coś do ukrycia. Krew na wycieraczce, nadnaturalne zjawiska w cieniach kaplicy i fantastycznie wykreowane i odegrane postacie. Czego chcieć więcej?

Mateusz Bielski

 

Bardzo fajny larp. Klimat jakby Smarzowski Kinga ekranizował.

Inez Witkowska

Niesamowita zawiłość fabuły (brawa dla Huberta), tajemniczość postaci i mroczne sekrety, sprawiły, że klimat akcji był niezwykły. Ciągła niepewność, ciche przesłuchania i ryzykowne zagrywki trzymały w napięciu do ostatniej chwili. Świetna improwizacja wszystkich graczy, szczerość za szczerość enigmatycznego Palacza, niepozorny złoczyńca, agent Parker, który był znakomitym oparciem w śledztwie i oczywiście społeczność mieściny, z której trudno było cokolwiek wyciągnąć… Dzięki wszystkim za tak pozytywne wprowadzenie mnie w świat larpów.

Urszula Białobrzeska